Bodrum Hekimköy Sitesi
Bodrum ºC
Etkinlikler

Etkinlikler

Spor Tesisleri Ağaç Dikim Çalışmaları

15.02.2014

Fidan Dikimi

Kuruluşundan bugüne kadar, doğal doğaya verdiği önemi her fırsatta ön plana çıkartan Hekimköy yönetim ve üyelerinin planlarda, yöresel ağaçları kesmek yerine evlerin yerleşimlerini kaydırmak anlayışı halen devam etmektedir.

Yüzyıllardır dimdik ayakta duran ağaçlarımızın korunması ve bakımına gösterdiği özeni, yeni nesillere miras bırakmak için yeşillendirme projeleri ile ağaçlandırma çalışmalarına üyelerimizin katılımıyla devam edilecektir.


03.12.2013

Geri Dönüşüm Semineri

Hekimköy Sitesi Geri Dönüşüm Semineri

Hekimköy Sakinlerinin katılımıyla lokalimizde gerçekleştirilen geri dönüşüm seminerine üyelerimizden Serhan Ertetik konuşmacı olarak katıldı. Geri dönüşümün faydaları konusunda katılımcılara bilgi verdi. Kağıt, Cam, Plastik, Metal’in ayrı bir yerde toplanması, hammadde olarak kullanılmasının  çevre  kirliliğinin engellenmesi açısından da önemini; bir ton atık kağıdın kâğıt hamuruna katılmasıyla 8 ağacın kesilmesine engel olduğunu örnekleyerek anlattı. 


15.11.2013

Kıyı Temizliği

Kıyı Temizliği

Turizm bölgesinde yaşıyor olmamız nedeniyle deniz ve kıyılarımızın kirlenmesini nasıl önlememiz gerektiği konusunda halkı bilgilendirme etkinliği yapıldı. Gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmanın, denizleri korumanın herkesin görevi olduğu, kıyılarımıza ve denizlerimize sahip çıkmamız gerektiği önemle vurgulandı. 


30.10.2013

Dr. Nevin Bozbora'nın Kitap Tanıtım Etkinliği

Ressam, Şair ve Yazar üyemiz Sn. Dr. Nevin Bozbora, 19.Eylül.2013 gecesi lokalimizde ”MAVİ GÜNEŞ”-  Karıa Prensesi -Bodrum Hikâyeleri adlı yeni kitabını tanıttı. İlgiyle izlenen bu etkinlikte kitabın “MAVİ GÜNEŞ” altındaki O “MAVİ GÖLGELİ” İnsanlara…  yani biz buranın sakinlerine ithaf edildiğini görmemiz bizi ayrıca mutlu etti. 


Kitap için sanatçı üyelerimizden müzisyen Sn. Prof. Dr. Nevzat Atlığ  “ İnsan ruhundan ve Bodrum’dan yükselen bir musiki:  Duru, samimi, kuvvetli melodili satırlar…” demiş. Ressam ve müzisyen üyemiz Sn. Prof. Erol Deran ise “Üçüncü baharlarını Bodrum’da yaşayanlar, onun güzelliklerini de yanlarına alarak resimler çizmişler; canlı güzel resimler…” diye özetlemiş görüşlerini.


Sayın Dr. Nevin Bozbora’yı  her satırı, buram buram Hekimköy ve buradaki yaşam kokan bu değerli kitabı için candan kutluyor ve yeni eserlerini bekliyoruz. 

20.09.2013

Spor Şenliği

Yeni yönetimimizin ilk kararlarından biri de ‘’ Spor Komitesi ‘’ kurmak olmuştur. Bu komitede spora çok yatkın üyelerimizden Sn. Numan Arslaner ve Sn. Orhan Tuncer görevlendirilmişlerdir. Komite 11-19 Ağustos 2013 tarihleri arasında bir '' Hekimköy Spor Şenliği '' gerçekleştirdi. 10 spor branşında ( su topu, yüzme, yelken, kano, tenis, masa tenisi, atletizm, basketbol, voleybol, futbol ) yediden-yetmişe 224  sporcu kıyasıya yarıştılar. Yarışmalar, katılanlar ve izleyenlerden büyük ilgi gördü. 19 Ağustos akşamı Göltürkbükü Belediye Başkanımız Sn. Halil İbrahim Kaynar' ın katılımıyla yapılan törende, 136 başarılı yarışmacı, 350 kişiyi aşan üye ve konuklarımızın huzurunda, madalyalarını aldılar. Tören sonrası verilen Kokteyl' e katılanlar, bu tip etkinliklerin devamını ve gelenekselleşmesini dilediler. Şenliğimiz ile ilgili ayrıntılar Göltürkbükü Belediye' sinin basın organında yayınlandı.(info@golturkbuku.bel.tr) Zor koşullarda ve çok az sürede bitmez tükenmez enerjisi, engin spor bilgisi ve azmiyle bu görevin başarı ile altından kalkan sevgili Numan Albay' ımıza içten teşekkürlerimizi sunarız.

23.08.2013