Bodrum Hekimköy Sitesi
Bodrum ºC
Hakkımızda

Sitemiz

Ege'nin benzersiz kasabası Bodrum'un Türkbükü beldesinde, Hebil ve İncilipınar olarak anılan, sırt sırta yaslanmış iki olağanüstü güzel koyun çevresinde, 450 dönümlük yemyeşil tepelerde konumlandırılmış olan Hekimköy'ümüz, 1978 yılında kurulmuştur *. Yolu, izi, ışığı olmayan bu doğa harikası alanda çok çetin koşullarda uğraş veren birçok değerli yöneticilerimizin özverili çabalarıyla, çeşitli büyüklüklerde, hemen hepsi muhteşem doğa ve deniz manzaralı 707 bahçeli villa yapılarak, üyelerimizin kullanımına açılmıştır. Yapım süresince ağaç kesilmemiş, bu nedenle ve örnek bir tatil sitesi oluşturduğu için proje müellifimiz Sn. Prof. Hüseyin Kaptan uluslararası bir ödül kazanmıştır. Bu vesile ile emeği geçen tüm büyüklerimizi, yöneticilerimizi ve çalışanlarımızı saygıyla anıyoruz.

 

Kuruluşundaki resmi adı "S.S.Turistik Hekimköy Sahil Arsa ve Konut Yapı Kooperatifi" olan sitemiz, birkaç evreden sonra "S.S. Hekimköy Site İşletme Kooperatifi" ünvanını almıştır. Yörede kısaca "Hekimköy Sitesi" olarak tanınmaktadır.

 

Yarımadanın kuzeybatısında, Gölköy ile Gündoğan beldeleri arasında yer alan sitemiz, antik Leleg kentlerinden biri olan Madnasa'nın kalıntılarının bulunduğu dağın denize bakan yamaçlarının yakınlarında, ilginç jeomorfolojik yapıdaki kayalık araziye oturmaktadır. Hekimköy, 400 metrelik sahil şeridine yaslanmış olup, zeytin, meşe palamudu, pinar, keçiboynuzu, hayıt ve defne ağaçlarıyla ve Ege’ nin endemik bitki ve çiçekleriyle bezenmiş, geniş yeşil alanlara sahiptir. Burada, konforlu iki plajımız, kafe ve lokantalarımız, ışıklandırılmış spor tesislerimiz, marketimiz, altyapı düzeneklerimiz ve kolay ulaşım ile, sakinlerimize mükemmel tatil ve yaşam olanakları sunulmaktadır.

 

Hekimköy, hava alanına yaklaşık 45 km mesafede olup, şehir merkezi, AVM, hastane ve marinalara yarım saatlik uzaklıktadır. Plajlarımız arasında yaz aylarında düzenli ring seferleri yapılmaktadır. Türkbükü, Gündoğan, Yalıkavak. Gümüşlük, Turgutreis ve Bodrum' a giden toplu taşıma araçları sitemiz içinden geçmektedir.

 

* Kooperatifimizin İlk Kurucu ortakları: Sayın Mustafa Mehmet Özdemir, Abdullah Şefik Ulusoy, Ercan Bilgen, İsmail Arslan ve A. Musa Kılıç‘dır. Hepsine şükranlarımızı sunar, aramızdan ayrılanları rahmetle anarız.  

 

NEDEN WEB SİTESİ?


Hekimköy'ümüzü dış dünyaya daha iyi tanıtmak, üyelerimiz ile yöneticilerimiz arasında daha etkin iletişim sağlamak, anılarımızı, resimlerimizi, etkinliklerimizi ve önerilerimizi hızlı biçimde paylaşmak için bir Web Sitemiz olsun istedik. "Şeffaf Yönetim" ilkesinden hareketle, hem site genelindeki özet finansal bilgileri düzenli biçimde paylaşmak, hem üyelerimizin borç ve ödemelerini kolayca izlemelerini sağlamak, hem de sakinlerimizi gelişmelerden ve duyurulardan hızla haberdar etmek amaçlarını güttük. İçinde bulunduğumuz "İletişim" çağında bu yeni girişimin hepimiz için hayırlı olmasını dileriz.