Bodrum Hekimköy Sitesi
Bodrum ºC
Tesislerimiz

Tesislerimiz

PLAJLARIMIZ

Mavi ile yeşilin karıştığı iki şirin koyda yer alan plajlarımız, üyelerimize dörtyüz metrelik bir sahil şeridinden yararlanarak, kristal, serin sularda denize girme olanağı sağlamaktadır. Sırt sırta konuşlandırılmış değişik yönlere bakan İncilipınar ve Hebil olarak anılan plajlarımız emsalsiz bir dalgakıran ve iskeleye sahip olup, geniş güneşlenme, dinlenme ve piknik alanları içermektedir. Her iki plaj tesisimizde de sıcak ve soğuk yiyecekler sunulan lokanta ve kafe işletmeleri bulunmaktadır. Hebil plajında sezon içinde bir cankurtaran görevlendirilmektedir. Yaz aylarında site içinde ve plajlar arasında bir servis aracı düzenli ring seferleri yapmaktadır.

 MAVİ BAYRAK

 

 

Mavi Bayrak (www.mavibayrak.org.tr), 44 ülkede faaliyet gösteren Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı'nın (FEE) nitelikli plaj ve marinalara verdiği bir çevre ödülüdür. Bu ödül, temizlik, bakım, çevre duyarlılığı ve güvenliği içeren 32 (plajlar için) kriterle değerlendirilmektedir. Sezon süresince periyodik olarak deniz suyu analizleri yapılmaktadır. Hekimköy, Bodrum -Türkbükü' nün en nezih sitelerinden biri olup konuşlandığı iki mükemmel koyu, konforlu plajları, sosyal tesisleri ve doğal güzellikleriyle eşsiz tatil olanakları sunmaktadır. Mavi Bayrak aldığı yıllar 2008, 09,10,11,12 ve 13' dür.

 

 

 


YEŞİL ALANLAR, ZEYTİN VE DEFNE AĞAÇLARI, SEYİR TEPELERİ

Sitemiz genelde oldukça gevşek bir biçimde yapılandırılmış olup, bol miktarda yeşil alanlara sahiptir. Üyelerimiz çeşitli mahallere serpiştirilmiş seyir platformlarından, yarımadanın belki de en güzel panoramik manzaralarını, enfes bir günbatımı / gündoğumu görünümünü, doyumsuz mehtap ve yakamozları seyredebilmektedirler. Sitemizde yerel ağaçlara ek olarak bol miktarda zeytin ağacı ve bir de mis kokulu defne koruluğu bulunmaktadır. Sitenin çeşitli yerlerinde irili ufaklı otopark alanları vardır.

 


LOKAL / OYUN SALONU / KÜTÜPHANE / İDARİ BİNALAR / MARKET

Sitemizin orta yerinde şirin bir lokal binası vardır. Buradaki oyun salonu, kütüphane ve şömineli oturma grubu, özellikle havaların serinlediği dönemlerde üyelerimize hizmet vermektedir. Bu alanda TV, Müzik ve Wi-Fi olanakları sunulmaktadır. Burada ihtiyaç halinde kullanılabilecek bir ilk yardım odası da vardır. Yine aynı bölgede yer alan 165 metrekarelik Market Binamız, 65 metrekarelik soğuk hava deposu, geniş raf düzeneği ve oldukça zengin çeşitleriyle, üyelerimize bir telefon uzaklığındadır.

 


SPOR TESİSLERİMİZ
10 dönümlük geniş bir sahada yer alan, 270 metrelik koşu ve yürüyüş parkuru, dört adet ışıklandırılmış tenis, basketbol / voleybol / mini futbol sahası ile jimnastik aletleri barındıran, emsalsiz spor alanımızda, ayrıca soyunma odaları, duşlar, seyir / dinlenme yerleri ile bir minik kafe mekanı bulunmaktadır.

 


 

HEKİMKÖY YELKEN KULÜBÜ

Kulübümüz (www.hyk.org.tr) 1994 yılında üyelerimizin sportif ve sosyal gereksinimlerini karşılamak üzere kurulmuştur. Çocuklarımızın yaz tatillerinde deniz ve sporla dolu dolu yaşamalarını sağlamak, gençlerin ve yetişkinlerin su sporlarında gelişmelerini kolaylaştırmak ve deniz kültürüne katkıda bulunmak amaçlanmıştır. Hebil tesislerimizde yelken, rüzgar sörfü, optimist ve kano kullanma olanağı sunulmaktadır. Yaz aylarında görevlendirilen bir profesyonel hoca tarafından denizcilik eğitimleri verilmektedir. Kulüp olarak resmi yarışmalara katılabilmekteyiz. Ayrıca yerel spor şenlikleri ve yarışmalar düzenlenmektedir.

 

 


 


ALT YAPI

Sitemiz sınırları içinde bulunan toplam gücü 1300 kwa olan üç jeneratör, üyelerimizin yarımadada sıkça karşılaşılan elektrik kesintilerinden etkilenmemelerini sağlamaktadır. Elektrik gereksinimi aynı güçteki üç trafo aracılığıyla, su gereksinimi iki adet 1000' er tonluk depo kanalıyla, iletişim hizmetleri de idari bina yanındaki telefon santralı, plajlar ve lokaldaki ADSL düzeneği ile sağlanmaktadır. Ayıca iki adet geri dönüşüm suyu tesisi, gider görevini yapmakta ve bahçelerimizle ortak alanların ekonomik biçimde sulanmasına olanak vermektedir. Sitemize ait bir hidrolik çöp kamyonu her gün servis yapmakta olup, çalı/çırpı ve otlar için, toplanma ve imha düzeneği de bulunmaktadır. Traktör, römork, tanker, binek araba ve motorlardan oluşan bir araç parkımız vardır. Sitemiz içinde 12 adet yangın hidrantı, acil su depoları, güvenlik kulübeleri ve kamera düzeneği bulunmaktadır. Üyelerimize kolaylık sağlamak amacıyla, sınırlarımız içinde bir de çiçekçi hizmet vermektedir.